Scroll Top

Hip Hop Dans Kültürünün En Önemli Temsilcileri

BURSA DANS KURSU
Hiphop dans kültürünün en önemli temsilcileri

Hip Hop Dans Kültürünün En Önemli Temsilcileri

Amerikan müzik kültüründen ismini bildiğimiz tüm şarkıcıların adapte olduğu bu dans formatı, kendi içerisinde birçok ünlü de yarattı. Koreograf Wade Robson, hazırladığı TV programı The Wade Robson Project sayesinde birçok yeni hip hop dansçısının ünlenmesine yardımcı oldu.Dans ekiplerinin birbirleri le yarıştıkları programlar ile Diversity, iCONic Boyz ve Quest Crew gibi dans grupları da üne kavuştu. Hip hop dans kültürünün en önemli temsilcileri arasında Michael Jackson’ı göstermek mümkün.

Erken dönem hip hop dans kültürü temsilcilerinden bazılarını Paula Abdul, MC Hammer ve James Brown olarak sıralayabiliriz. Günümüzde ise ana akım medyada çok daha yaygın şekilde bu kültürün temsil bulduğunu belirtelim.

Son dönemde popüler hale gelen Ciara, Soulja Boys ve Les Twins de bu kültürü en başarılı şekilde tanıtan isimler arasında gösterilebilir. Üst üste 2 yıl dünyanın en çok kazanan kadın müzik sanatçısı olmayı başaran ve tüm dünyada bugüne dek 17 milyonun üzerinde albüm satış rakamına ulaşmayı başaran Beyoncé, hip hop dans kültürünün açık ara en bilinen ismi. Konserlerinde ve müzik videolarında pek çok farklı dansçı ile çalışan Beyoncé, Lew Twins ile de sürekli sahne almasıyla biliniyor.